NOWE TERAPIE W NASZYM PRZEDSZKOLU

W roku szkolnym 2017/2018  Przedszkole Samorządowe nr 2 w Skawinie obejmie wsparciem dzieci w wieku przedszkolnym z niepełnosprawnością poprzez wdrożenie na terenie przedszkola specjalistycznych terapii:  EEG Biofeedback oraz Programu słuchowego metodą A. Tomatisa.
Projekt  dofinansowany jest  z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Projekt zakłada udział 20 dzieci w terapii A. Tomatisa  i 30 dzieci  w terapii Biofeedback. Dzieci mogą zakwalifikować się tylko na jedną z proponowanych terapii,
udział w terapii jest bezpłatny.

Warunkiem kwalifikowanym do rekrutacji jest wiek dziecka oraz posiadanie orzeczenia
o potrzebie kształcenia specjalnego i/lub opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Kartę zgłoszeniową należy pobrać ze strony internetowej przedszkola lub w recepcji przedszkola i dostarczyć ją  w terminie od 1 do 10 września 2017 roku  do recepcji przedszkola.

Do wniosku należy dołączyć: opinie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka lub orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz zaświadczenie lekarza neurologa w przypadku zgłoszenia do terapii Biofeedback.

Wszelkich informacji udzielmy telefonicznie od 1 września 2017.

W dniach 15.09. 2017- 28.09.2017 komisja rekrutacyjna dokona weryfikacji złożonych dokumentów i zakwalifikuje dziecko do danej terapii.
Lista dzieci zostanie wywieszona w Przedszkolu Samorządowym nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi 29.09.2017 o godz. 9:00.

Planowany termin rozpoczęcia terapii 2 październik 2017.