ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci ze spectrum autyzmu, na znak solidarności z nimi, ich rodzicami zaświeciliśmy się na niebiesko.

3 kwietnia  o godzinie 11:00 na Rynku we współpracy ze Stowarzyszeniem „Równa Szansa”, Szkołą Podstawową nr 1, Gimnazjum nr 1 oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym zorganizowaliśmy  happening, którego celem było upowszechnienie wiedzy na temat autyzmu w lokalnej społeczności. Tego dnia dominował kolor niebieski. Dzieci, uczniowie wręczali przechodniom ulotki oraz niebieskie baloniki, a na znak solidarności z osobami z autyzmem wypuściliśmy niebieskie balony z helem.

Tego samego dnia popołudniu  wspólnie ze Stowarzyszeniem Równa Szansa byliśmy organizatorami spotkania w Pałacyku Sokół, podczas którego zaproszeni goście mogli wysłuchać wykładu dr Krzysztofa Gerca  „Oblicza autyzmu” oraz obejrzeć film „Życie animowane”

Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie będą pojawiać się interesujące materiały. Jest tam także pełna fotogaleria z wydarzenia oraz filmowa relacja TV Skawina.