3 września od samego rana czekamy na wszystkich przyjaciół Niebieskiego Misia.

Poniżej wskazówki dla rodziców naszych nowych podopiecznych.

NIEZBĘDNIK PRZEDSZKOLAKA

Wspólne zakupy potrzebnych rzeczy do przedszkola mogą sygnalizować dziecku nadchodzącą zmianę, a jednocześnie przysporzyć wiele radości.

Ubranie do przedszkola powinno być przede wszystkim wygodne, łatwe do zdjęcia i założenia, łatwo przechodzące przez głowę, bez guzików z za małymi dziurkami, bez zacinających się suwaków.

Istnieje pełna dowolność kolorów, warto jednak pamiętać że dziecko ma prawo pobrudzić się podczas zajęć, stąd niepotrzebny jest mu dodatkowy stres.

Wszystkie rzeczy, które wcześniej przyszykujecie, warto wcześniej przetestować.

Jakie rzeczy przygotować do przedszkola?

• buty na przebranie: wygodne, z podgumowaną podeszwą, pełne obuwie z piętą, ważne by dziecko mogło założyć je samodzielnie – na rzepy, zapinki (nie dotyczy obuwia ortopedycznego)
  • podpisany (najlepiej na metkach) komplet ubrań do przebrania: bielizna, bluzka, spodnie, skarpety; zostawia się go w szatni na „wszelki wypadek”
  • w przypadku ciepłych dni koniecznie nakrycie na głowę (chusteczka, czapka z daszkiem), w przypadku chłodu odpowiednia kurtka, czapka (w zimie szalik i rękawiczki)
  • kalosze i peleryna, które zostawiamy w szatni, na wypadek deszczu